Kosmonosy - kultura


Hlavní stránka - Zprávy z akcí
Výstava o Karlu IV.

V rámci přednášek Osvětové besedy Kosmonosy se mimo jiných uskutečnila v červnu i velmi zajímavá přednáška k výročí 700 let od narození Karla IV., českého krále a císaře Svaté říše římské. V září na tuto přednášku navázal pro zájemce zájezd na mimořádnou, svým významem ojedinělou česko- bavorskou zemskou výstavu ve Valdštejnské jízdárně v Praze „Císař Karel IV. 1316 – 2016“

 
Výstava První světová válka ve městě Kosmonosy

Ve čtvrtek 11. září  2014 byla v Loretě  zahájena výstava První světová válka ve městě Kosmonosy u příležitosti 100. výročí od začátku války, kterou připravil Muzejní spolek Kosmonosy. Výstava přibližuje na kontextu mezinárodních událostí situaci ve městě Kosmonosy.

 
Maňásek Luděk (1929–2003) - 10. výročí úmrtí

Narodil se 11. listopadu 1929 v Bělé pod Bezdězem. Měl toto město velmi rád a celý život se cítil jako jeho rodák.

 
Velkolepý a neobvyklý koncert v Kosmonosích

Zrcadlový sál zámku 18. listopadu večer na téměř dvě hodiny ovládly dva ženské hlasy – Two Voices. Kdo ony půvabné dámy, jejich repertoár a styl neznal, nevyšel z údivu. Vokální duo Two Voices skýtá jedno z nejneobvyklejších a nejzajímavějších spojení na naší hudební scéně.

 
Oslavy 300 let Lorety - úvod

Loreta patří k architektonickým skvostům Kosmonos, je ale známa i daleko za jejími hranicemi. Byla postavena z podnětu Jakuba Heřmana Černína z Chudenic podle návrhu italského architekta Giovanni Battisty Alliprandiho v místech původního farního kostela sv. Martina, zničeného za husitských válek.

 
Vzpomínkové oslavy 300. výročí Lorety v Kosmonosích

Občanská sdružení Muzejní spolek, Osvětová beseda a Partnerství měst, za pomoci Českého svazu žen, Obce baráčníků, Římskokatolické farnosti i jednotlivých občanů a příznivců připravila důstojné oslavy, které měly velmi zdařilý průběh. Jednalo se o výjimečnou akci. Sobotní divadelní kreace – historizující drama – byla z hlediska počtu účastníků i diváků triumfem.

 
Galerie Kosmonosy

V rámci Dnů evropského kulturního dědictví v Loretě, dne 10. září 2010, se konala vernisáž obrazů, grafiky, fotografií a drobné plastiky z fondu Muzejního spolku Kosmonosy, čímž bylo připomenuto i 5. výročí jeho založení. S vizí vytvoření samostatného kulturního institutu byl zároveň oznámen i vznik Galerie Kosmonosy.

 
Dny evropského dědictví 2012

Město Kosmonosy se také letos již tradičně připojilo ke Dnům evropského dědictví. Národní téma pro tento rok je „ Mladí památkám“.

 
Ohlédnutí za Dny evropského dědictví 2011 v Kosmonosích

Otevřu si noviny na víkend  a nestačím se divit, kolik společenských akcí je v našem regionu občanům dychtícím po zábavě a kultuře, nabízeno.

 
«ZačátekPředchozí12DalšíKonec»

Strana 1 z 2