Kosmonosy - kultura


Hlavní stránka - Kulturní pozvánky - Je tu opět Zámecké kulturní léto
Je tu opět Zámecké kulturní léto

Již po deváté připravuje Osvětová beseda Kosmonosy divadelní přehlídku ochotnických souborů z okolí našeho města na nádvoří zámku. Chceme obohatit kulturní život ve městě, nabízíme živou kulturu v krásném prostředí nádvoří zámku. Máme připraveno  devět divadelních představeních, rozdělených na dvě části. V červnu se uskuteční tři představení a v druhé části - koncem srpna a začátkem září se uskuteční ještě šest představení. Nabízíme  představení pro různé věkové kategorie, pohádku pro děti s rodiči, představení pro mladší děti ze školy a mateřské školy, představení pro starší žáky a několik večerních představení. V případě nepříznivého  počasí se představení uskuteční v krytém vestibulu zámku. který nabízí návštěvníkům trochu jinou atmosféru s  kouzlem nasvětleného prostoru.

Tato akce je finančně podpořena  Městem Kosmonosy a sponzory,  ale může se uskutečnit zejména díky obětavosti a nadšení členů Osvětové besedy.
Začínáme ve čtvrtek 13. června v 17.00 hodin představením pro děti a rodiče "Krkonošská pohádka"v podání Divadelního souboru Hálek z Nymburka. Večer od 19.30 bude následovat představení "Jezinky a bezinky", ve kterém se představí Divadelní soubor Tyl z Mnichova Hradiště. Zajímavé bude představení ve čtvrtek 20. června, kdy uvidíme komedii ze současnosti "Na drátě je klokan" v podání Divadleního souboru Jiří  Poděbrady. V hlavní roli vystoupí jako host Igor Bareš, člen činohry Národního divadla v Praze. Začátek představení bude mimořádně v 21.00 hodin.

Srdečně Vás zveme, nenechte si ujít nevšední zážitky přímo v zámku v Kosmonosích. Bude připraveno i občerstvení pro návštěvníky.

Milada Remešová, předsedkyně Osvětové besedy Kosmonosy